Akumuliacinė talpa

Daugelis tinklapio, parodų, mūsų biuro lankytojų klausia: Ar efektyvu įsirengti akumuliacinę talpą? Kokiu atveju tai daryti ir kokią ją pasirinkti?

Atsakydami į šiuos klausimus šiek tiek plačiau aptarsime šią inžinerinę mintį. Jau pats pavadinimas sako, kad prietaisas skirtas kažką suakumuliuoti. Kaip paprasčiausias automobilinis akumuliatorius atiduoda savo energiją ir yra nuolat pakraunamas, taip ir akumuliacinė talpa, atidavus savyje turimą energiją, yra pakraunama.

Kokią energiją, iš kur gautą, kada atiduoda ir kiek? Visa tai priklauso nuo naudojamo energijos šaltinio. Šiuolaikiškos akumuliacinės talpos vaidmuo neapsiriboja vien tik energijos kaupimu. Įvairūs įrenginiai integruoti į jos vidų paverčia talpą ir šilumos kaupimo, ir energijos mainų, ir saugaus degimo proceso garanto įrenginiu. Kur saulės ir vėjo pagamintą energiją sukaupti, kaip šilumos siublio pagamintą šilumą perduoti šildymo sistemai, kaip pagaminti karštą vandenį, kaip sukaupti ir atiduoti iš keletos energijos šaltinių patiektą energiją? Visus šiuos klausimus pirmaujantys pasauliniai šilumos prietaisų gamintojai sprendžia būtent per akumuliacinę talpą.

Mūsų klientus labiausiai domina kieto kuro katilinėje naudojama akumuliacinė talpa. Į klausimą „Ar ji reikalinga, nes anksčiau jos niekas nenaudojo?“ – atsakymas būtų toks: anksčiau ir žieminių padangų niekas nenaudojo. Dabar visi turbūt supranta jų reikalingumą, nes ir teisės aiktai tai reglamentuoja. Šildymo srityje pats paprasčiausias toks inžinerinis įrenginys dažniausiai statomas prie kieto kuro, biomasės deginimo prietaisų. Tai leidžia teisingai sudeginti patį kurą, prailginti laiko tarpus nuo vieno kūrimo iki sekančio. Valdyti liepsną degant kietam kurui – pakankamai sunku, o valdyti sukauptos energijos atidavimą – labai lengva. Kuras dega, o ne smilksta, lieka švarus katilas bei kaminas.

Jeigu kreipsitės į granulinių katilų pardavėjus, turbūt retas pasakys, kad ir jų parduodamiems produktams būtų naudinga akumuliacinė talpa. Juk katilas ir taip veikia. Taip, jis veikia, bet kokiais parametrais ir kokiu naudingumu? Dirbdamas komplekte su akumuliacine talpa granulinis katilas veikia našiau, ilgaamžiškiau, ekonomiškiau.

Plačiau pakalbėkim apie talpas, statomas prie katilų, deginančių briketus, anglį bei malkas. Talpa būtina. Kokia? Optimalus variantas - būstas yra šiltas 2 paras (kai lauke temperatūra apie 0 laipsnių) ir turi karštą vandenį. Praktika ir talpų gamintojų rekomendacijos rodo, kad 1 kvadratiniam metrui ploto reikia 10 ltr akumuliacinės talpos tūrio. Atitinkamai parenkamas ir katilo galingumas – kuro turi tilpti tiek, kad viena kartą pakūrus katilą, pašiltų būstas ir talpa prisikauptų šilumos.

Labai svarbus momentas – talpos sujungimas su šilumos gamybos bei naudojimo prietaisais. Teko matyti ne vieną katilinę, kur visi reikalingi mazgai tarsi ir yra, bet niekas neveikia arba veikia neteisingai. Padarytos projekto bei montavimo klaidos gali visiškai sugadinti visos šildymo sistemos darbą.

Visi sprendimai šildymo sistemoje turi būti daromi kompleksiškai ir būti tarpusavyje suderinti. Katilo galingumas, talpos tūris, talpos papildomos galimybės (kiti energijos šaltiniai, karštas vanduo, gabaritai) montavimas ir komplektacija bei visų kitų katilinei būtinų prietaisų visuma turi atitikti Jūsų norus ir galimybes.

Apibendrinant viską – nesigundykite atskirų prietaisų reklama ir kaina. Visą savo norimo komforto viziją išdėstykite profesionalams, kurie jums ne tik teisingai sukomplektuos ir profesionaliai sumontuos šildymo sistemą, parodys savo atliktus darbus, bet ir garantuos Jūsų saugumą, komfortą bei ekonomiją.

Akumuliacinė talpa – tai energijos bankas.

Akumuliacinė talpa kieto kuro katilinėjeIntegruojamas į talpą nerūdyjančio plieno konturas