Šildymo sistema

Efektyvi šildymo sistema – viena iš jaukaus, patogaus ir taupaus gyvenimo sąlygų. Įrengiant naują ar atnaujinant seną labai svarbu pasirinkti optimalų ir tinkamiausią savo namams sprendimą, kuris užtikrintų šilumą, komfortą ir ekonomiškumą. Renkantis šildymo sistemą, pirmiausia reikėtų įvertinti šildomo būsto plotą, karšto vandens poreikį bei tai, kokiu kuru namai bus šildomi, taip pat atsižvelgti į būsto architektūrą, konstrukcines savybes (kaip apšiltintos namo sienos ir stogas, ar sandarūs langai bei durys). Pagrindinės dvi sudėtinės šildymo sistemos dalys:

  • katilinės įranga (arba atskirai montuojamas šilumos bei karšto vandens gamybos prietaisas);
  • pagamintos šilumos tiekimo prietaisai būsto gyvenamose ir bendrose patalpose (radiatoriai, šildomos grindys, konvektoriai ir pan.)

Labai svarbu šias dalis sukomplektuoti taip, kad puikiai tarpusavyje derėtų ir efektyviai atliktų savo funkcijas.

Paskutinės namų statybos bei šildymo sistemų įrengimo tendencijos rodo, kad būstui apšildyti užtenka daug žemesnių temperatūrų nei prieš 10-15 metų. Todėl parenkant tiek katilinės įrangą, tiek šildymo būdą ir prietaisus, reikia žinoti, kokiu kuru kūrensis būstas, kiek žmonių jame nuolat gyvens ir kiek suvartos karšto vandens.

Pasaulinių kompanijų, gaminančių šildymo prietaisus bei siūlančių inžinerines mintis, patirtis rodo, kad praktiškai prie bet kurią kuro rūšį (kietas kuras, saulės energija, vėjo energija, šilumos siubliai) naudojančio prietaiso yra komplektuojama akumuliacinė talpa. Tik tokiam komplekte galima efektyviai spręsti šilumos mainų, temperatūrų svyravimo patalpose, kondensato susidarymo klausimus, bei prailginti eksplotacijos laiką ir sumažinti kuro sąnaudas.